Parramatta District Touch Association

2024 JSC Team/Squad Announcements

Oct 27, 2023 | Uncategorized

Over the past few weeks the Parramatta Touch JSC Campaign has begun with our trials taking place over the past two Monday nights. With record numbers in multiple divisions competition for positions where hotly contested.

Below are the Preliminary squads or Finals teams for all age groups. As teams are finalized they will be updated. Individual coaches will be in contact with their teams about the next steps.

Updated 14th November

Under 10 Girls Final Team Under 12 Girls FInal Team Under 14 Girls Squad Under 16 Girls Squad Under 18 Girls Squad
Alessandra Daoud Abigail Petersen Alexi Schoeman Amelia Enosi Alyssa Calderon
Alyssa Badaoui Esperanza Thompson Amber Haywood Annika Fahim Arabella Gittany
Amity Emelio Grace Talbot Cate Ghost Bailey Sly Caitlin Maroun
Ariana Doueihi Jasmine Rizk Chantelle Schmid Brinleigh Grosvenor Charlotte Taylor
Erika Talbot Khloe Clifford Danae Prinsloo Cyla O’Donahue Eva Drageljevic
Eva Enosi Kiara Haywood Eden-Grace Elchaar Grace Wilson Lucy Mcsweeny
Florentina Thompson Lara Drageljevic Emily Ridout Gypsy Edwards Madeline Azzizi
Gabriella Norman Lara Featherstone Evie Beesley Isabelle McCaffery Mia Kerr
Isabella Dobe Lily-Rose Collins Iilah Liston Maeve Luckett Mia Wickman
Olivia Langmack Najelina Siviero Kalisha Hardey Maria Saad Milani O’donahue
Phoebe Ligertwood Serenity Nafoi-Falelua Kyah Davis Roxy Jephtha Molly Martin
Zara Nader Sophia Abood Lara Khadi Scout Crowley Olivia Sassen
Sophie Lertise Lexi Howard Selin Ozcan Tianna Bertolissio
Taylor Cramp Lyla Reading Sybella Hayne Zahra Niumata
Madeleine Talbot Taylah Calderon
Madison Reynolds Zyon Tonise
RubyEnosi
Teresa- Marie Siviero
Teresa-Maria Siviero
Coach = Courtney Milone Coach = Rochelle Crowley Coach = Liam Liston Coach = Josh Phillips Coach = Michael Moussa
Asst Coach = Cameron Khadi & Peter Langmack Asst Coach = Nicole Curtis Asst Coach = TBC Asst Coach = Peter Langmack Asst Coach = Brett Shelton

 

Under 10 Boys Final Team Under 12 Boys Final Team Under 14 Boys Final Team Under 16 Boys Final Team Under 18 Boys Final Team
Alexander Lichaa Adam Hussein Antonio Ierardo Alex El-Khoury Andre Elzahoul
George Rizk Arlo Duggan Daniel Choi Danny Abuhamed Chase Liston
Jayden Bounassif Ayman Sleiman James Agostino Finn Kusto Christian Sarkis
Christopher Georges Brayden Duff Jesse Khadi Isaac Kusto Dane Grosvenor
Maroun Abraham Benjamin Harper Joseph Norman Jacob Aoun Darby Crowley
Joshua Sayhoun Carter Beattie Kai Henry James Kerr Harrison Chidiac
Ethan Mikhael Cayden Cruise Levi Jaitani Jayden Beattie Jesse Sabat
Zachary Turpin Elijah Baranson Logan Sleiman Jordell Harpas Liam Bissett
Williams Aholahi Hamish McBain Lucas Aholahi Joshua Noumeh Luke Takchi
Hal Mal Chut Jack Leahy Madden Mah Chut Kailan Sleiman Prince gyan
George Bazouni Lincoln Ciup Marco Sassen Koby Scharenguivel Raymond khadi
Noah Onorato Sakalia Tupou Luke Hassarati Tane Dolan
Oliver Puglsi Thomas Ciup Tony Saab Xavier Nabhan
Yianni Lewis William Alexander Xavier Aholahi
Coach = Peter Lichaa Coach = Braydon Wickman & Oscar Gray Coach = Rob Sassen Coach = Cameron Noud Coach = Ricky Hetherington
Manager = Jackie Wickman
Asst Coach = Michael Geddes & Will Hickey
Asst Coach = Jason Scharenguivel Asst Coach = Peter Grosvenor

Navigate the News